Popularne masaże

Cóż może być przyjemniejszego, niż dobrze wykonany profesjonalny masaż. Mmmmmmm … na samą myśl o tym ciało się nawet trochę rozluźnia.

W dzisiejszych czasach, naznaczonych ogromnym stresem, na pewno warto korzystać z takich przyjemności. Każdy chyba zna to uczucie, gdy całe ciało, a szczególnie ramiona i barki są spięte i sztywne. Niestety to odczucie to wynik sposobu, w jaki się pracuje, czyli (na przykład w warunkach biurowych) w większości na siedząco i raczej nieruchomo. Bardzo często długotrwałe przebywanie w takiej pozycji połączone z przeżywanym w pracy stresem prowadzi do skumulowania się napięcia w tych partiach ciała i różnego rodzaju bólów.

Najbardziej popularny jest oczywiście zwykły masaż klasyczny – może być wykonywany na całym ciele bądź na jego partii. Taki masaż klasyczny służy do poprawy ogólnego samopoczucia klienta, zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Masaż klasyczny pełni przy okazji funkcję relaksującą jednak istnieją specjalne masaże, które mają właśnie na celu rozluźnić spięte mięśnie i poprawić samopoczucie. Są to po prostu masaże relaksacyjne. Potrafią one doskonale wpływać na układ nerwowy i równoważyć negatywne skutki codziennego stresu poprzez likwidację utrwalonego już napięcia mięśni, regulację rytmu serca oraz ciśnienia krwi. Wykonywane są bardzo powolnymi ruchami dłoni, co doskonale uspokaja i relaksuje ciało. Poddanie się takiemu masażowi zaleca się szczególnie po dużym wysiłku tak fizycznym jak i psychicznym. Tak naprawdę masaż taki niweluje znaczną część objawów, z jakimi zmaga się dzisiejsze społeczeństwo, jest to bezsenność, wszelkiego rodzaju nerwobóle, bóle pleców i karku, bóle głowy i migreny oraz dolegliwości nerwicowe, a także depresje.

Dużym zainteresowaniem cieszą się aktualnie również masaże odchudzające, które mają za zadanie zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie najczęściej się ona gromadzi – z ud, bioder, pośladków, brzucha. Ten rodzaj masażu nie jest już tak delikatny jak masaż relaksacyjny, a raczej intensywny i silny, co jest potrzebne po to, żeby pobudzić tkankę tłuszczową i jej spalanie, a także rozbić zgromadzone pod skórą złogi tłuszczu w postaci cellulitu i usunąć toksyny z organizmu. Taki energiczny masaż polepsza ukrwienie skóry i mięśni, dzięki czemu przyspieszona będzie przemiana materii i szybsze spalanie zbędnych kalorii.

Coraz częściej również słyszy się o masażu punktowym, czyli akupresurze. Nauka ta zakłada, że na ciele człowieka znajduje się wiele punktów energetycznych, które odpowiadają narządom wewnętrznym. Właściwe uciskanie danych punktów wpływa, więc pozytywnie na funkcjonowanie konkretnych organów.

Z biegiem lat w Polsce pojawia się coraz więcej propozycji różnych rodzajów masaży. Są to, oprócz wymienionych wcześniej, bo najbardziej popularnych, masaż izometryczny, masaż wodny, masaż Siatsu, masaż ajurwedyjski, masaż Ma Uri, masaż Lomi-Lomi, masaż tybetański, masaż gorącymi kamieniami i wiele innych.

Warto spróbować któregoś z nich, a na pewno efekty będą odczuwalne w postaci zrelaksowanego ciała przede wszystkim.

 

Be the first to comment on "Popularne masaże"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*