Levasan na ból stawów – cena, opinie, sklep

Coraz częściej choroby stawów i związane z  nimi dolegliwości reumatoidalne dotykają młode osoby. Do niedawna jeszcze choroby stawów były kojarzone głównie z osobami starszymi, jednak niezdrowy tryb życia, papierosy oraz stres sprawiają, że bóle stawów są dziś problemem każdego z nas. Ból stawów to nic innego  jak wyrzut nerwowy, którego bezpośrednią przyczyną jest występowanie zmian w okolicach konstrukcji stawu. Jest to niezwykle dokuczliwe schorzenie ze względu na swoją przewlekłość. W zależności od przyczyny, jego nasilenie cechu się często falowym działaniem: czasem nasila się rano innym razem po całym dniu aktywność. Ponieważ w obrębie różnych stawów mogą występować różnego rodzaju dolegliwości, ciężko tu o generalizację. Wszystko zależy od konkretnego stawu i jego budowy. Staw jest to bowiem połączenie dwóch lub więcej kości, które umożliwiają ich ruchomość i zapewniając stabilność. Konkretne źródło bólu może dotyczyć całego stawu jak również jego części składowych wśród których wyróżniamy : więzadła, ścięgna oraz kaletki maziowe. Niezwykle istotnym elementem budowy stawu jest też chrząstka stawowa, a więc delikatna struktura pełniąca funkcję amortyzującą i chroniącą kość przed niszczycielskim wpływem tarcia. W wyniku zużycia, lub patologii  chrząstka może uleć licznym zwyrodnieniom, które są przyczyną bólu stawów. Środkiem, który złagodzi ból stawów jest Levasan.

Geneza zmian w obrębie stawu

Chociaż rozwój medycyny dokonuje się praktycznie z dnia na dzień, to choroby stawów i ich ciężkie reumatoidalne odmiany, są ciągle dziedziną nie do końca zbadaną. Dlatego też stawianie odpowiedniej diagnozy jest niezwykle trudnym zadaniem wymagającym od lekarza doświadczenia i wnikliwego rozpoznania historii choroby. Spośród wielu przyczyn bólu stawu wyróżnić należy dwie największe grupy : niezapalne, a więc wywołane uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak stłuczenia, oraz zapalne, czyli mające swoją genezę w zmianach zapalnych w stawie i tkankach go okalających. Przyczyny bólu stawów mogą mieć bardzo szerokie spektrum. Od zmian mechanicznych związanych z urazem, jak również przewlekłym powtarzaniem czynności związanych z pracą lub sportem aż po genetykę, choroby autoimmunologiczne i zmiany reumatoidalne. Dlatego specjaliści podkreślają jak ważne jest wczesne reagowanie. Bólu stawów (szczególnie takiego, który pojawił się bez określonej przyczyny) nigdy nie należy lekceważyć. Daleko postępujące zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawu są bowiem nie do cofnięcia, w przeciwieństwie do początkowych objawów, które można łagodzić farmakologicznie.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Jak już pisaliśmy bólu stawów absolutnie nie można bagatelizować. W przypadku określonego źródła bólu jak np. przemęczenia po nadmiernej aktywności sportowej lub urazie mechanicznym, warto zastosować tradycyjne sposoby uśmierzania bólu, takie jak okłady, smarowanie maściami na obrzęki, odciążenie i usztywnienie obolałego stawu. Jednak w sytuacji gdy ból i obrzęk przedłużają się, lub nie wystąpiła jednoznaczna przyczyna wystąpienia ośrodka bólu, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Przewlekły ból stawowy (nawet o niewielkim nasileniu) może być bowiem objawem poważnych zmian tkanki stawowej, za którym mogą kryć się kwestie reumatoidalne. Podczas wizyty u specjalisty należy przedstawić dokładny i wyczerpujący opis przebiegu dolegliwości, jak również wszelkich warunków pracy i powtarzalnych czynności, gdyż te informacje mogą okazać się niezwykle istotne w prawidłowym postawieniu diagnozy. Lekarz ortopeda lub reumatolog jako wstępne badania może zalecić prześwietlenie rentgenowskie lub USG, miejsca występowania bólu, jak również zastosować szersze badania organizm, w tym morfologię i OB. Bardzo często przyczyną bólu stawów mogą być bowiem przypadłości, mające swoją przyczynę w schorzeniu całego układu. Więcej o konkretnych rodzajach patologii tkanki stawowej w dalszej części.

Reumatoidalne zapalenia stawów

Jednym z najczęściej występujących  i najgroźniejszych schorzeń tkanki stawowej jest RZS. Reumatoidalne zapalenie stawów – dawniej nazywane gośćcem – polega na przewlekłych, patologicznych zmianach tkanek stawowych i wpływa destruktywnie na funkcjonowanie całego stawu. Bezpośrednia przyczyna występowanie RZS nie jest do końca zbadana. Wśród czynników odpowiedzialnych za występowanie schorzenia wymienia się takie zmienne jak: genetyka, uwarunkowani płci, obciążenia dziedziczne, defekt układu odpornościowego (w przypadku odmian autoimmunologicznych) – a z przyczyn środowiskowych – palenie papierosów, stres, złe odżywianie. Jak widzimy rozpiętość przyczyn jak niezwykle szeroka, co potwierdza jedynie opinię specjalistów, że bezpośrednia przyczyna RZS nie jest do końca zbadana. Na czym jednak polega to schorzenie? Najbardziej charakterystycznym jej objawem jest ból, sztywność oraz obrzęk stawów rąk i stóp, ale zapalenie może dotyczyć także innych stawów. W przypadku wystąpienia podobnych objawów należy od razu działać, bowiem nieleczona choroba prowadzi najczęściej do zniszczenia stawów i ciężkiej niesprawności. Przyczyną choroby jest rozwinięty proces zapalny zlokalizowany wewnątrz staw. W wyniku tego dochodzi do nadmiernej stymulacji błony maziowej, która generuje wyrzut zapalny prowadzący następnie do uszkodzenia stawów oraz przylegających do niego struktur. Bezpośrednim następstwem tych zmian jest obrzęk, ból oraz ograniczenie ruchomości stawu.

Rozwój choroby i leczenie

Ze względu na swój niezwykle nieregularny przebieg nigdy nie należy zwlekać z udaniem się do lekarza po okresie dłuższego nasilenia się bólu. Choroby reumatoidalne mają to do siebie, że charakteryzują się częstymi okresami pozornej reemisji, naprzemiennie z okresami nieznośnego bólu. Wcześnie rozpoznana choroba daje dużo większe szanse na minimalizowanie szkodliwego działania na stawy. W sytuacji nieleczonego zapalenia, może dojść do poważnych zmian a nawet zwyrodnień, które mogą prowadzić do całkowitego ustania ruchomości kończyn, a w wyniku powikłań, nawet do zgonu. Aby ustalić czy schorzenie na które cierpimy to RZS, lekarz może zastosować badanie RF – a więc badanie czynnika reumatoidalnego, jak również badanie na występowanie przeciwciała Anty-CCP, które bezbłędnie diagnozuje występowanie zapalenia reumatoidalnego. W przypadku wyniku pozytywnego należy bezzwłocznie rozpocząć terapie zaleconą przez reumatologa. Podstawowymi środkami zaradczymi są tutaj leki modyfikujące przebieg choroby. Jako, że całkowite wyleczenie RZS nie jest możliwe, należy stosować środki farmakologiczne zapisane przez lekarza, hamujące rozwój choroby aby zapobiec nieodwracalnym zmianom w stawach.

Definicja i przyczyny choroby zwyrodnieniowej

Jeżeli w ostatnim czasie zauważyliśmy u siebie trudności z poruszaniem, sztywność kończyn i ból przy określonych ruchach w obrębie stawu – to może być początek choroby zwyrodnieniowej. Patologiczne zmiany chrząstki stawowej, polegające zazwyczaj na jej niedostatecznej  ilości lub zmniejszeniu się funkcji poślizgowej, mogą prowadzić do zwyrodnienia stawów, a w dalszej części do uszkodzenia całej struktury motorycznej, na która składają się kość,  torebka stawowa oraz mięśnie i ścięgna. Jest wiele czynników, które mogą doprowadzić do zwyrodnienia stawów a jednym z najpoważniejszych, na który mamy wpływ jest otyłość. Nadmierna waga powoduje przeciążenie układu ruchowego i zbyt duży nacisk kości na chrząstkę stawową. Ten rodzaj schorzenia dotyczy najczęściej kolan, bioder oraz stóp. Do innych przyczyn zewnętrznych warto zaliczyć : choroby zawodowe, intensywne uprawianie sportu, atrofię i osłabienie mięsni okalających staw oraz zaburzenia w budowie samego stawu. W kwestii zwyrodnienia stawów często posługuje się rozróżnieniem na czynniki pierwotne oraz wtórne. O wtórnych pisaliśmy przed chwilą. Natomiast do czynników pierwotny (a więc takich, na które nie mamy wpływu) zaliczyć należy podatność genetyczną poszczególnych płci, wiek, oraz predyspozycje dziedziczne.

ból stawów

Objawy i leczenie

Do podstawowych objawów zwyrodnienia stawów zalicza się ból, obrzęk oraz sztywność kończyn. Podobnie jak w przypadku innych dolegliwości stawowych, jeśli wystąpi którykolwiek z tych czynników należy zgłosić się do lekarza. Początkowe zmiany w obrębie stawu mogą być niewidoczne gołym okiem, lecz jeśli zmiany zaczną przechodzić w swoje zaawansowane stadium, zwykle jest już za późno na leczenie i jedyną ewentualnością jest operacja wszczepienia endoprotez. Jeżeli chodzi o rodzaj bólu to jest to specyficzny, mechaniczny ból, pojawiający się najczęściej w momentach przeciążenia stawu (np. wstawanie z krzesła) lub ciągłe trwały, wiercący ból, trwający przez cały czas aktywności. Jeżeli do objawów nerwowych dołączą się takie symptomy jak : sztywność, ograniczenie ruchomości oraz trzeszczenie to znak, że choroba wchodzi w zaawansowane stadium.

Lekarz ustala rozpoznanie na podstawie objawów i charakterystycznych zmian widocznych na zdjęciach radiologicznych – typowe nieprawidłowości to zwężenie szpary stawowej, torbiele zwyrodnieniowe, zagęszczenie kości położonej bezpośrednio pod chrząstką oraz osteofity. W celu zmniejszenia dolegliwości należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza pod względem leczenia farmakologicznego jak również poczynić stosowne kroki mające na celu odciążenie bolącego stawu. Aby pomóc w rekonwalescencji szczególnie istotne jest utrzymywanie właściwego BMI masy ciała, ćwiczenia fizyczne (w tym rozciągające np. joga) oraz odciążenie stawu. Z innych, nieinwazyjnych metod polecane są : krioterapia, powierzchowne stosowanie ciepła, oraz czasowe unieruchomienie. Pamiętajmy jednak, że wszystkie te czynności, jak również leki, muszą być konsultowane z reumatologiem.

Levasan

Ostatnimi czasy w środowisku medycznym zrobiło się głośno o nowym środku o nazwie Levasan. Z tym wieloskładnikowym preparatem o szerokim działaniu przeciwzapalnym, wiązane są poważne nadzieje w walce z bólem stawów występującym przy zmianach reumatycznych oraz zwyrodnieniowych. Podstawowym działaniem Levasanu jest zwalczanie bólu, w tym szczególnie bólu stawów oraz kręgosłupa. Lecz to nie wszystko. Specjalne serum zwarte w składzie Levasanu przyspiesza regenerację stawów i pozwala zauważyć znaczącą poprawę ich ruchomości. Dodatkowym działaniem preparatu jest wzmocnienie stawów i ścięgien szczególnie istotne przy regeneracji organizmu po urazach, szczególnie wśród sportowców. Grupa testowa zażywająca przez 2 tygodnie Levasan, wykazała ponad 50% lepsze efekty w likwidacji stanów zapalnych i poprawie ogólnej kondycji tkanki stawowej, niż grupa badanych zażywająca tradycyjny lek, na tego typu schorzenia. Jak dotąd żaden preparat na rynku nie może poszczycić się taką skutecznością.

levasan opakowanie

Levasan dzięki zastosowaniu 27 ziołowych komponentów, wśród których występują rzadkie składniki o niezwykle silnym anty zapalnym działaniu, pozwalają na znaczne zredukowanie uszkodzeń i zwyrodnień już w ciągu jednego miesiąca. Pozwala to na automatyczne zregenerowanie stawów oraz tkanek około stawowych. Dodatkowo Levasan dzięki skoncentrowanej dawce ziołowych ekstraktów znacząco podnosi odporność i wpływa pozytywnie na cały układ odpornościowy, dzięki czemu znacznie wzrasta nasza witalność i zdolność organizmu do przeciwstawiania się patologicznym zmianom w przyszłości.

Środek dostępny jest w postaci żelu, co znacząco ułatwia aplikację i usuwa potrzebę łykania, często szkodliwych dla organizmu tabletek. Dzięki niezwykle wysokiej wchłanialności Levasan działa już po 5 minutach, skutecznie docierając i neutralizując ogniska bólu. Środek dostępny jest w opakowaniach 50ml a jego standardowa cena to 297 złoty. Wcześniej środek był niedostępny w Polsce, od niedawna można go zamówić na stronie dystrybutora  http://levasan.pl.  W związku z wejściem na polski rynek, tylko teraz Levasan dostępny jest w promocyjnej cenie 137 złoty. Jeżeli również ty masz problemy z bólem stawów to Levasan, jest idealnym rozwiązaniem twoich problemów.

Be the first to comment on "Levasan na ból stawów – cena, opinie, sklep"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*